Okulary przeciwsłoneczne – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Posted on

Wybór okularów przeciwsłonecznych w okresie letnim z pewnością trapi wiele osób. Na rynku istnieje tak wiele rodzajów, że często czujemy się tym przytłoczeni i zwyczajnie zagubieni. Sklepy bombardują nas różnymi stylami, fasonami, rodzajami oprawek i szkieł. Na co zatem powinno się zwrócić uwagę podczas kupna okularów przeciwsłonecznych?

Kształt i styl oprawek

Kształt i styl oprawek wydaje się jedną z najważniejszych cech przy wyborze idealnych okularów. Nie każdy fason pasuje bowiem do każdych rysów twarzy. W tej kwestii warto postawić na tak zwaną zasadę przeciwieństw. Masz twarz owalną lub okrągłą? Wybierz oprawki kwadratowe lub takie jak najbardziej kanciaste. Możesz o sobie powiedzieć, że Twoja twarz ma kształt trójkątny lub kwadratowy? W takim razie idealnie będą do Ciebie pasować oprawki okrągłe lub owalne.

Wybór okularów przeciwsłonecznych w okresie letnim z pewnością trapi wiele osób

Przydatne parametry podczas zakupów

Podczas wyboru okularów przeciwsłonecznych, aby zakupić takie najwyższej jakości, warto zwrócić uwagę na parę parametrów:

  • siła filtra przeciwsłonecznego – najlepiej jest wybierać okulary przeciwsłoneczne z najsilniejszym filtrem pochłaniającym promieniowanie UV. Będzie to na przykład filtr o wartości 400.
  • typ filtra przeciwsłonecznego – istnieją różne rodzaje filtrów chroniące przed promieniowaniem UV. Zwykle określa się je w skali od jeden do czterech. Warto wybierać te okulary z jak najwyższym typem filtra, oznacza to dużo lepszą ochronę przeciwsłoneczną.
  • polaryzacja – polaryzacja to dodatkowa powłoka na szkłach okularów, która ma za zadanie odbijać silne, sztuczne światło i lampy. Wydaje się szczególnie przydatna podczas jazdy samochodem czy w trakcie koncertów muzycznych z efektowną oprawą świetlną.
  • powłoka antyrefleksyjna – jej obecność wpływa na dodatkowe wyostrzanie widzenia i sprawia, że światło dostające się z boków okularów, nie wpada bezpośrednio do oka.
  • certyfikat CE – jego obecność oznacza, że ochrona przeciwsłoneczna jest zgodna ze standardami i normami Unii Europejskiej

Znana marka to jest to!

W przypadku wyboru okularów przeciwsłonecznych, znana marka zwykle oznacza najlepszą jakość

W przypadku wyboru okularów przeciwsłonecznych, znana marka zwykle oznacza najlepszą jakość. Nie warto tracić pieniędzy na okulary gorszego gatunku, które nie będą tak pozytywne dla zdrowia oraz które szybko zniszczą się lub porysują. Lepiej postawić na znaną firmę, która gwarantuje światową klasę i zadowolenie podczas noszenia. Wybór takich okularów jest ogromny, możemy zdecydować się na polską markę lub wybrać coś zagranicznego, jak na przykład okulary Armani.

Podobają Ci się?

A teraz najważniejsze pytanie: czy okulary, które wybrałeś faktycznie Ci się podobają gdy przeglądasz się w lustrze? Czy jest ci wygodnie i komfortowo i jesteś pewien, że to jest właśnie ten model, którego noszenie sprawi Ci przyjemność? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś przecząco, to nie zastanawiaj się i wybierz inny model. Nie ma bowiem sensu kupno okularów, w których nie czujesz się dobrze i które zwyczajnie Ci się nie podobają, nawet gdyby spełniały wszystkie wyżej wymienione warunki w stu procentach! Pamiętaj, że Twój komfort psychiczny i zadowolenie z wygląd wpływają na Twój nastrój! Dlatego atrakcyjność okularów powinna być stawiana na równi z innymi kryteriami.

Wybór okularów przeciwsłonecznych to zmora wielu osób. Kocie oko, lennonki, klasyczne okrągłe, a może takie ogromne w stylu lat dwutysięcznych? Taka decyzja może być przytłaczająca. Jednak wyżej wymienione parametry i kryteria powinny ten zakup znacznie przyspieszyć i ułatwić. Aczkolwiek pamiętaj, aby się pospieszyć. Twoje oczy i zdrowie będą Ci wdzięczne!