Jak wybrać okulary dla mężczyzny?

Posted on

Od wielu lat okulary męskie korekcyjne – iOkulary służą nie tylko do skorygowania wady wzroku. Okulary mogą być elementem, który tworzy wizerunek mężczyzny, podobnie, jak zegarek, buty, spinki do mankietów czy okrycie wierzchnie. Dobrze dopasowane okulary męskie świetnie podkreślają męską urodę.

Styl i osobowość

Odpowiednio dopasowane okulary męskie mogą stać się znakiem rozpoznawczym pana, który je nosi. W historii zapisało się wielu okularników. John Lennon, Yves Saint Laurent, Jerzy Owsiak, Wojciech Jaruzelski, każdy z tych panów na co dzień nosi charakterystyczne okulary, Co ciekawe okulary sprawiają, że wydajemy się bardziej inteligentni i kompetentni. Taka sztuczka przydaje się na przykład w czasie rozmowy o pracę… Nic dziwnego, że ludzie bardzo często decydują się na zakup okularów z tak zwanymi „zerówkami”.

Jaki kolor oprawek będzie dla nas najlepszy? Osoby, które chcą się wyróżnić w swoich okularach, z powodzeniem mogą wybierać fasony w jasnych kolorach i stylowych wzorach, takich jak czerwień czy paski. Świetnym pomysłem jest dopasowanie ich do koloru brwi, włosów i oczu.

W szczególności mężczyźni z szarymi brwiami najlepiej prezentują się pod czarnymi i srebrnymi oprawkami. Z kolei mężczyźni z jaśniejszymi brwiami i włosami, takimi jak blond lub ruda, będą świetnie wyglądać pod brązowymi, a nawet złotymi oprawkami. Inną opcją są okulary bez oprawek lub okulary z dyskretną przezroczystą oprawką. To doskonała opcja dla niezdecydowanych, albo dla tych, którzy po prostu nie chcą przejmować się modą i najnowszymi trendami.

Z jakiego materiału wybrać okulary?

Metalowe, syntetyczne, a może drewniane? W tym przypadku podobnie jak z kolorem, jest to bardzo indywidualna kwestia. Jeszcze kilkanaście lat temu panowie preferowali okulary wykonane z metalu. Jednak trendy uległy zmianie i okulary wykonane z tworzyw syntetycznych powróciły do łask. Jeśli zdecydujemy się na tańsze oprawki, to te najczęściej wyprodukowane z plastiku. Nieco droższe modele tworzy się z acetatu. Jest to specjalna masa, w której skład wchodzi bawełna. Oprawki metalowe są bardziej klasyczne i eleganckie. Natomiast te syntetyczne dają większe pole do ekspresji.

Nie można też nie wspomnieć o okularach wykonanych z drewna.  wyglądają bardzo interesująco. Łączą w sobie ponadczasową klasykę i nutkę ekstrawagancji. Drewniane oprawki można zauważyć w kolekcjach światowych projektantów mody, na przykład u Armaniego? Czy ten trend zostanie z nami na dłużej? Nie można tego jednoznacznie powiedzieć. Najprawdopodobniej czas pokaże…

Pamiętajmy jednak, że wygląd oprawek nie powinien być jedyną kwestią, na którą zwracamy uwagę w czasie zakupów. Nie możemy zapominać o wygodzie. Przecież okulary będziemy nosić każdego dnia. Nie mogą nam one utrudniać normalnego funkcjonowania. A zatem na jakie cechy oprawek męskich powinny przyciągnąć naszą uwagę?

Po pierwsze okulary muszą być odpowiednio dopasowane do naszej głowy. Zbyt ciasne będą nas obciskać i powodować dyskomfort. Natomiast te za luźne będą się zsuwać. Oprawki nie mogą być zbyt ciężkie, w innym przypadku może nas boleć miejsce za uszami czy nos. Idealne okulary muszą mieć odpowiednią długość zauszników. Nie mogą opierać się jedynie na uszach, ale powinny przylegać delikatnie do głowy.

Podsumowując znalezienie okularów dla siebie wcale nie jest łatwym zadaniem. Dlatego warto przymierzyć kilka różnych modeli, dzięki temu dowiemy się które oprawki najbardziej do nas pasują. W razie wątpliwości poprośmy o pomoc pracownika salonu optycznego. On z pewnością pomoże znaleźć odpowiedni model.