Okulary korekcyjne to produkty, za pomocą których można dbać o zdrowie oczu oraz zdecydowanie poprawiać komfort widzenia użytkowników. Dobrze dobrane okulary podkreślają również atrybuty urody oraz maskują jej ewentualne niedoskonałości. Co ważne, chronią one również oczy przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, w tym choćby wiatru czy unoszących się wraz z nim zanieczyszczeń.
Jakie okulary korekcyjne dostępne są w sprzedaży?
W różnorodnej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są okulary korekcyjne, które różnią się:
- kształtem,
- kolorem,
- wielością,
- rodzajem zastosowanych materiałów,
- starannością wykonania,
- rodzajem montowanych szkieł,
- ceną.
Poszczególne produkty mogą cechować się łagodnymi lub ostrymi liniami, a ich rodzaj powinien być dobrany do typu urody użytkownika. W tym przypadku warto pamiętać, że oprawki okrągłe i owalne łagodzą rysy twarzy, natomiast okulary kwadratowe i prostokątne je wyostrzają. Osoby o delikatnej twarzy powinny się decydować na niewielkie oprawki. Produkty duże mogą bowiem przytłaczać twarz swoją wielkością. Nie można również zapominać o tym, że oprawki zbyt małe nie prezentują się korzystnie i wyglądają dość groteskowo. Podczas wyboru i zakupu oprawek należy zwracać uwagę nie tylko na ich kształt i wielkość, ale również na grubość oprawek i rodzaj zastosowanego materiału. Poszczególne modele okularów mogą być bowiem wykonane z metalu lub tworzyw sztucznych. Różnią się one ciężarem, rodzajem wykończeń oraz trwałością.
Jakie szkła mogą być montowane w okularach korekcyjnych?
W okularach korekcyjnych mogą być montowane różne typy szkieł, które wybierane są w zależności od rodzaju wady oraz potrzeb i preferencji przyszłego użytkownika. Szkła korekcyjne mogą być:
- bezbarwne – tego rodzaju produkty są najbardziej popularne. Za ich pomocą może być korygowana krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm. Tego rodzaju szkła mogą posiadać dodatkowe powłoki, które zwiększają trwałość produktów oraz chronią oczy przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego. Poza tym, filtry mogą chronić oczy użytkownika przed negatywnym oddziaływaniem pracy przy komputerze. W sprzedaży dostępne są również filtry polaryzacyjne, które ograniczają możliwość powstawania odblasków.
- barwione – tego rodzaju szkła dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Odcień szkieł powinien być dobierany w zależności od koloru włosów użytkownika oraz jego karnacji. Szkła mogą być trwale przyciemnione lub też mogą to być tak zwane fotochromy. Tego rodzaju szkła odbarwiają się w pomieszczeniach i ponownie ciemnieją pod wpływem działania bezpośredniego promieniowania słonecznego.